Ulysses Moore

Czytałam ostatnio szósty tom książki Ullysses'a Moore'a zatytułowany "Pierwszy Klucz". Cała seria tych książek sama z siebie jest bardzo ciekawa, aczkolwiek nieco poplątana Taki prawdopodobnie był zamysł autora. Są to książki dla młodzieży lubiącej przygody, tajemnice i zagadki. Każda z nich nosi inną nazwę:

 • Wrota Czasu - Cóż bardziej emocjonującego dla trójki dzieci rozkochanej w przygodzie, niż mieć do swojej dyspozycji dom pełen tajemniczych pokoi zamkniętych na klucz? Wydaje się, że stary ogrodnik Nestor dziwnie dużo wie o Willi Argo... 
 • Antykwariat Ze Starymi Mapami - Starożytny Egipt, Kraina Puntu. Jason, Julia, i Rick przekroczyli Wrota Czasu i poszukują tajemniczej mapy ukrytej w legendarnej Nieistniejącej Komnacie.
 • Dom Luster - Tym razem dochodzenie Jasona, Juli i Ricka skupia się na Domu Luster, tajemniczej rezydencji Petera Dedalusa, genialnego wynalazcy zaginionego przed laty bez wieści.
 • Wyspa Masek - Peter Dedalus, jedyny człowiek, który może odnaleźć Pierwszy Klucz, ukrywa się w Wenecji w XVII wieku. Perfidna Obliwia już jest na jego tropie i dzieci muszą działać szybko. 
 • Kamienni Strażnicy - Kim naprawdę jest Ulysses Moore? Jason, Julia i Rick odkrywają prawdę. Szykuję im się nowa podróż. Cel: Ogród wiecznej młodości, wiek XII. Tam powinien na nich czekać Black Wulkan. 
 • Pierwszy Klucz - Nadeszła godzina prawdy. W końcu dzieci uzyskały odpowiedź na swoje pytania. Ale ciągle jeszcze nie znalazły tego, o czym marzą także inni: Pierwszego Klucza, jedynego, który może otworzyć każde Wrota Czasu. 
źródło
Na razie na tym skończyłam, ale ta seria jeszcze ciągnie się nadal!
Na koniec  dwa moje ulubione cytaty z powieści: 
Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół.

Kiedy na koniec już sekret odkryjesz,
na moją prośbę troskliwie go strzeż,
bądź bardzo dyskretny - milcz póki żyjesz,
jeżeli Kilmore Cove ocalić chcesz.

3 komentarze :

 1. Czytałam 'Dom luster', świetna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog ! ;)

  Zapraszam do udziału w loterii na moim blogu :)n http://bitwa-na-kosmetyki.blogspot.com/2012/01/loteria.html

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka