Ja o wielu twarzach.

  Niby jedna i ta sama osoba a tak wiele natur w sobie kryje. Prawdopodobnie nawet sama o tym nie wie... Zaskakuje siebie w najmniej oczekiwanej sytuacji. Czasem pozytywnie a czasem jest wręcz zaszokowana swoim zachowaniem. Otoczenie biorące ją dotychczas za miłego i grzecznego człeka, szybko zmienia o niej zdanie. Odwracają się od tej osoby pod pretekstem, że była ona fałszywa..., że za każdym razem przybierała inną maskę... Znacie to uczucie? Zapewne tak. Wiele razy spotkałam się z ludźmi krytykującymi podobne zachowania. Jak dla nich taka "fałszywość" ludzi jest niewybaczalna, bo coś tam, coś tam xd Tyle, że to nie jest żadna fałszywość. Człowiek jest tylko człowiekiem i nawet najbardziej szczerej osobie zdarza się czasem poudawać kogoś innego. Mówią, że nie warto udawać kogoś kim się nie jest i ja w pełni to popieram, ale zapewne wy też mieliście kiedyś taką chęć żeby na moment wyjść ze swojego ciała i przez chwilę być kimś innym. Faktem jest też to, że każdy z nas dostosowuje się do środowiska. W jakim otoczeniu przebywamy tacy się stajemy. Nie chodzi mi tu o stereotypy, że jeżeli zadajesz się z kimś kto pije i pali to ty zapewne też... tylko o zwyczajne ludzkie zachowania. Wesoła atmosfera w pewnym gronie udziela się i nowym członkom. Czasem jest tak, że coś Cię zdenerwuję, ale nie chcesz tego pokazać. To według krytyków nazywa się "dobrą miną do złej gry" a tak naprawdę nie chcesz wyjść na kogoś kto łatwo wpada w zdenerwowanie. Próbujesz trzymać nerwy na wodzy i starasz się załagodzić sytuację, czyli jest to raczej pozytywna cecha wśród ludzi a nie żadna fałszywość!

12 komentarzy :

 1. to akurat prawda, że dopasowujemy się do otoczenia. Najlepiej kiedy otoczenie pozwala nam być sobą i nikogo nie udawać. Często niestety jeśli ktoś jest trochę inny od reszty albo ma więcej odwagi żeby być sobą jest uznawany za dziwnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tobą. Gdy jesteś inny w jakimś otoczeniu to ludzie nie akceptuja cie dopiero musisz zachowywwac, ubierac sie i robic to co oni wtedy jestes okej. Przynajmniej ja tak myślę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba się dostosowywać do kogoś a raczej zmienić swoje towarzystwo. Kiedy jedni mnie nie akceptowali nawet jeśli byłam podobna do nich pod względem wyglądu itp. To stwierdziłam że powinnam być sobą i nie dopasowywać się do kogoś. Po czym miałam różne fazy wiadomo próbowało się różnych styli jeśli chodzi o wygląd przez co zmieniało się towarzystwo i mentalność dzięki temu stałam się osobą otwartą i tolerancyjną. A gdy dostosowujesz się do towarzystwa to w pewnym sensie jest ograniczenie się i wychodzą potem kopie.

   Usuń
  2. tak masz rację. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził dlatego trzeba naleźć swoje miejsce w świecie. niestety rzeczywistość zmusza nas od różnych wyzwań i może się okazać, że w towarzystwie przyjaciół jesteś hardkorem a w śród innych ludzi nawet nie wiesz co możesz powiedzieć xd

   Usuń
 3. Jednak nie wiadomo, czy to miejsce tak naprawdę istnieję.

  OdpowiedzUsuń
 4. i to ile razy chciałam nie być sobą

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie szczerze ci powiem tu u cb ; ) Jak zrobiłaś tego ludka z tymi serduszkami przy myszce ? Zapraszam do mnie ; http://vizualny-swiat.blogspot.com/ Obserwuję i Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny i prawdziwy tekst. Zdecydowanie uwielbiam takie posty ponad wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie potrafię napisac takiej notki jak ty...
  i niestety spotykam takich ludzi wręcz codziennie

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi nigdy nie zdarzyło się wyjść ze swojego ciała. Ogólnie to zazwyczaj krytykuje osoby, które robią coś tylko, zeby zaimponować znajomym, żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej mało kiedy okazuje że jestem zdenerwowana :d

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak wiele osób tak ma, że udaje kogoś kim nie jest by dostosować się do grupki znajomych. Często nie mamy odwagi, aby mieć swoje zdanie albo nie śmiać się jak kawał nas nie śmieszy. Myślę, że czasami wolimy grać kogoś innego niż być odrzuconym albo wyśmianym.

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka