Christmas


  Ja już po dwóch wigiliach i czekają mnie kolejne dwie. Nareszcie nadszedł ten czas upragnionego odpoczynku. Ale zanim odpoczynek to trzeba się trochę nabiegać... Czekają mnie generalne porządki, zakupowe szaleństwo i kuchenne rewolucje, dlatego też postanowiłam zacząć wszystko ogarniać już od jutra. Ta prawdziwa wigilia dopiero za 4 dni, a w sklepach, galeriach i na ulicach już od miesiąca chodzą mikołaje, jeżdżą renifery, migotają wszechobecne światełka... Boże Narodzenie stało się bardzo komercyjnym świętem przez co tak naprawdę traci swój urok. Świąteczne dekoracje nie robią żadnego wrażenia, bo się po prostu nudzą. Ileż można się tym zachwycać? Z drugiej jednak strony patrząc, to święta same w sobie nie znudzą się nigdy.  To zawsze jest ten wyjątkowy klimat. Lubię przygotowania, bo tak naprawdę wtedy najwięcej czasu spędzam z rodziną. Lubię pomagać mamie w kuchni, piec ciasteczka, rozmawiać z nią, śmiać się i obsypywać się mąką. Lubię z tatą i z bratem ubierać choinkę, obkręcać się w lampki i zakładać bombki na uszy, wymyślać i robić nowe ozdóbki i śpiewać przy tym "Last Christams". Lubię spędzać Wigilię w ich gronie. Czasami jesteśmy sami. Czasami jedziemy do babci. Lubię nakładać im na talerze wigilijnego karpia, pierogi i ubóstwiany przeze mnie barszczyk z uszkami :))))  Lubię chodzić z nimi na pasterkę, śpiewać kolędy, podziwiać szopkę betlejemską. I wcale nie potrzeba tu dużo komercji żeby święta były magiczne. Wystarczy bliskość, miłość i wsparcie rodziny :)

6 komentarzy :

 1. też uwielbiam przygotowania.
  Dzięki za komentarz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. również lubię te przygotowania, to tak fajnie wprowadza w świąteczny nastrój <3 i najlepsze rozmowy mają miejsce przy gotowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przez to, że od listopada z każdych stron bombardowani jesteś Mikołajami, kolędami i innymi pierdołami w ogóle tych świąt nie czuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się jeśli chodzi o święta i ich magię. ;) A co do łyżew no to ja nie mam problemu z jazdą na nich dlatego teraz chciałabym się nauczyć czegoś nowego. ^^

  http://dorota-nevergiveup.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, najbardziej magiczne i wyjątkowe święta spędza się w cieple rodzinnym :) Ja też uwielbiam przygotowania do świąt.
  Z roku na rok z tymi dekoracjami, z tym "pośpiechem" przesadzają, u mnie niektóre sklepy były ozdobione jakoś pod koniec października. Dobrze,że chciaż świąteczne piosenki puszczali na końcu listopada ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. W świętach nie cierpię najbardziej łamać się opłatkiem. Nieraz widzę jak są przystrojone domy aż za bardzo. Wszystko jest ładne ale trzeba mieć umiar;) Szkoda że nie było śniegu, on też wprowadza jakiś tam świąteczny nastrój;)

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka