500 zł do Empika

Czy jestem dzieckiem szczęścia? Chyba tak. Lubię marzyć i marzenia realizować. Planuję i staram się te plany wypełniać. Kiedy czegoś mocno pragnę, zazwyczaj to mam. A kiedy gram, liczę na wygraną. Zawsze oczekuję, że wszystko ułoży się po mojej myśli, chociaż często poddaję się przypadkowi. Podobnie było i tym razem. Rzeszowski Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs dotyczący UE. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie gry planszowej, a że my takie wyzwania lubimy, bez wahania wzięłyśmy to na siebie. Z burzy mózgów powstał projekt gry. Później kompletnym przypadkiem z tego projektu, powstał kolejny projekt. Wymyślanie zasad, tworzenie reguł, urozmaiceń coby gra nudna nie była - bawiłam się przy tym świetnie. Później realizacja. Pomysły trzeba było przenieść z kartki, na komputer. Siedziałyśmy nad tym kilka dni, ażeby dopracować każdy szczegół. Drukowanie i wycinanie krat, oraz naklejanie planszy na bristol, tyle przy tym było emocji i zabawy! Żartowałyśmy, że nie chcemy zająć miejsca na podium, bo za wyróżnienie są bony do Empika. Śmiałyśmy się, że nasza praca musi być dobra, ale nie za dobra. Celowałyśmy dokładnie w konkretną nagrodę i jeszcze przed ogłoszeniem wyników planowałyśmy zakupy. Jakaż była nasza radość, kiedy okazało się, że znalazłyśmy się wśród laureatów. Konkretne informacje miały zostać podane kilka dni później na gali rozdania nagród. Przez te kilka dni chodziłyśmy zniecierpliwione i podekscytowane zarazem. Trafiłyśmy w sedno. Zajęłyśmy wyróżnienie. To była nagroda naszych marzeń. Jako mole książkowe i fanki sklepów papierniczych miałyśmy już w głowach wizję zakupów! Książki, książki, książki! Im więcej książek, tym lepiej. Wybór jednak nie był taki prosty. Spośród milionów tytułów musiałyśmy się zdecydować na kilka, tych szczególnych, wymarzonych. Osobiście poniosła mnie fantazja i zdecydowałam na powieści pierwsze lepsze z listy 'do przeczytania', czyli Hopeless i Losing Hope. Według czytelników i blogowych recenzji, książki są przepełnione skrajnymi uczuciami, a Monia lubi kiedy targają nią silne emocje. Niebezpieczne Kłamstwa to kolejna powieść mojej ulubionej autorki, więc nie mogłam jej przegapić! Szklany miecz to tytuł obowiązkowy dla fanów Czerwonej Królowej, a  że jestem świeżo po lekturze CK i że podbiła moje serce, nie omieszkałam się nabyć ten zacny tytuł na moją kolekcjonerską półkę. Życie na Pełnej Petardzie to kolejna książka z listy 'do przeczytania'. Uległam modzie na księdza Kaczkowskiego i dobrze mi z tym. Takie książki są potrzebne! Jeżeli już jesteśmy przy sprawach duchowych, kolejna książka napisana przez zakonnicę Marię to nic innego jak zbiór przepisów kucharskich. Zafundowałam mamie prezent w związku z nadchodzącym dniem matki, a co! I ostatnie tomisko jest prezentem dla mnie. Repetytorium z języka polskiego. Myślę, że się przyda, tym bardziej, że mam aspiracje w przyszłym roku zdawać rozszerzenie z tegoż przedmiotu.  

Motywacja
Przychodzi znienacka! Budzi w Twojej głowię masę pomysłów, inspiracji. Człowiek chodzi jak nakręcony. Podziwia, szuka, wszystko zapisuje, coby nic mu nie umknęło. Każdy z nas dobrze zna to uczucie, chociaż zapewne każdego motywuje co innego. Od ładnych obrazków, poprzez subiektywne autorytety, które warto naśladować, aż do złej oceny w szkole, skłaniającej człowieka do nauki. Wszystko to potrafi motywować na swój sposób i do czegoś innego. Najlepszymi motywacjami są te, które skłaniają do tworzenia! Samorozwój jest niezwykle ważny, a jeśli dodatkowo wyjdzie z tego namacalny dowód to już w ogóle fajerwerki! Trzeba rozwijać swoje umiejętności. Inspirować się i tworzyć, bo to jedynie czym możemy się pochwalić i co możemy zaoferować innym. 


Realizacja
Wszystko ładnie pięknie, dopóki przed człowiekiem nie stają przeszkody. Zapał niespodziewanie przygasa wraz z pojawieniem się pierwszych niedogodności. Nagle okazuje się, że pomysł trzeba zmodyfikować, że czegoś nie da się zrobić, że nie wygląda to nie tak, jak byśmy chcieli. Pojawia się zniechęcenie, poczucie beznadziei i ogólne rozczarowanie. Wtedy warto postawić na kompromis. Nie tak, to inaczej. Skąd wiesz, że kolejny pomysł nie będzie lepszy? Zaryzykuj! Omijaj przeszkody, szukaj inspiracji. Zastosuj poprawki, dąż do ideału. Pomysł to tylko pierwowzór, który trzeba udoskonalać. Nie wyjdzie raz - spróbuj ponownie! Ucz się od najlepszych i nie zadręczaj się pomyłkami. Błędów nie popełnia tylko, ten kto nic nie robi :)


Wyzwania
Czekają nas na każdym kroku i w różnych dziedzinach życiowych, ale do nas należy ich selekcja. Nie warto pchać się wszędzie, szczególnie tam gdzie nie będziemy czuć się dobrze. Owszem, wyzwania trzeba podejmować. To niesamowicie buduje człowieka, dzięki temu poznajemy swoje zainteresowania, pasje. Dzięki temu poznajemy swoje mocne i słabe strony, ale jeśli coś nas odpycha, nie ma sensu ciągnąć tego na siłę. Wyzwania mają nas kierować ku ideałowi, ale nie można za ideał obierać wszystkiego. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że warto umieć robić wszystko, ale specjalistą można być tylko w jednej dziedzinie. To krótkie zdanie powinno pomóc nam stworzyć swego rodzaju hierarchię priorytetów. Rozwijajmy się więc! Poznawajmy nowe rzeczy i odkrywajmy swoje hobby. Nie hamujmy się przed obawą związaną z ryzykiem spełniania marzeń, realizujmy plany, podejmujmy wyzwania!

13 komentarzy :

 1. tyle książek, jezu ale z ciebie szczęściara! zazdroszczę ci!


  little-jay999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O wow, gratuluje wygranej i tylu książek :)
  To prawda w życiu trzeba dążyć do realizacji i spełniania swoich marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Grstulacje! Opowiesz coś więcej o tym pomyśle na grę? :) Brzmi bardzo ciekawie!


  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, nie pogardziłabym takim bonem do "empika" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje wygranej! Taki bon do Empika to super sprawa, nie pogardziłabym nim, chociaż książki na prawdę rzadko kupuję. Co do drugiej części postu to zdecydowanie się z tobą zgadzam. Motywacja jest czymś na prawdę ważnym, bo dzięki niej się rozwijamy. Przy realizacji nie wszystko idzie tak jakbyśmy chcieli, ale trzeba się nie poddawać i dążyć dalej do celu. Poza tym często może sie okazać, że wpadnie nam do głowy inny pomysł, który również jest warty uwagi. Co do wyzwań to sama się nad tym zastanawiałam, czy warto brać wszystko, czy lepiej ustalić swoje priorytety. Już nie raz zdarzyło mi się wziąć za dużo obowiązków, przez co zamiast być zadowolona, spałam po całych dniach. Wyzwania trzeba podejmować, ale należy znać w nich umiar. Muszę przyznać, że zmotywowałaś mnie tym postem do działania, robienia czegoś i podejmowania nowych wyzwań :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, gratuluje wygranej, ja nigdy w siebie nie wierze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe stwierdzenie o klockach LEGO, spodobało mi się :) Już jakiś czas temu zauważyłam, że nie pasuję do ludzi, do których chciałam pasować. I tu mam na myśli moje relacje w gimnazjum. Tym razem wydawało mi się, że wreszcie znalazłam fajne koleżanki w tej klasie. A tu...nic z tego, aż tak dobrze to nie ma. No i nie ukrywam, że troszkę mi się przykro zrobiło...

  OdpowiedzUsuń
 8. łał ile książek do czytania;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję i zazdroszczę! Chyba wykupiłabym połowę empika :D
  >FOXYDIET<

  OdpowiedzUsuń
 10. omg ile ja bym dała za taką wygraną!!! <3/Karolina


  OdpowiedzUsuń
 11. Ej, fajny ten Rzeszowski Urząd Marszałkowski, że organizuje takie ciekawe konkursiki!

  A co było pierwszą nagrodą, może jakbyście ją spieniężyły, to wyszłoby lepiej niż bony na 500 złotych? Ale nagroda rzeczywiście fajna, to musiało być super uczucie buszować między tymi wszystkimi półkami! <3

  Czemu nie zamieściłaś zdjęć planszy i kart? :C Nie wolno czy nie pomyślałaś? Lubię oglądać takie garażowe projekty! ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrodą za pierwsze miejsce był Xbox :)
   Nie pomyślałam o tym wcześniej i nie zrobiłam zdjęcia gry przed oddaniem jej w ręce władz :3 Teraz jest już za późno, bo zgłaszając się do konkursu, automatycznie zrzekłam się wszelkich praw do tej gry.

   Usuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka