Technik cyfrowych procesów graficznych - mój kieunek.

 Co do wyboru szkoły miałam wątpliwości i obawy aż do samego końca. 20 razy zmieniały mi się perspektywy i punkty widzenia. Raz chciałam iść do liceum, raz do technikum. Wybierając szkołę, do której miałam się udać po gimnazjum, byłam pewna jednego... żadną kucharką/ kelnerką/ fryzjerką itp. nie zostanę. Totalnie nie moje dziedziny. Gotować tak czy siak w przyszłości będę musiała, kelnerka zawsze miła i uśmiechnięta rozdająca żarcie w knajpie to nie moja działka, a fryzjerka to już totalnie, kiedy ja mam trudności sama sobie warkocza zrobić...Wszystkie te "dni otwarte" i wizytacje troszkę otworzyły mi oczy. Dużo rozmawiałam na te tematy ze znajomymi i starszymi oraz z ludźmi, którzy szkołę już dawno mięli za sobą. Większość była zdania, że gdyby jeszcze raz mięli wybierać "liceum - technikum" wybraliby technikum. A ja od razu je wybrałam. Byłam pewna, że ekonomik to właśnie "ta" szkoła. Tu był "ten" klimat i "ci" ludzie. Do wyboru przyczyniła się jeszcze dobra opinia i niedaleki dystans dzielący szkołę od mojego domu. Teraz trzeba było tylko zdecydować w jakim kierunku chciałam się kształcić. Jak wiadomo z podejmowaniem decyzji u mnie kiepsko, więc znowu wahałam się między "handlowiec" a "cyfrowe technologie". To pierwsze było mi znane trochę bardziej, ale zaryzykowałam <jak to ja> i złożyłam papiery na całkowicie mi nieznany kierunek.

  Czy trafiłam?
  A jak! Za nic w świecie nie zmieniłabym profilu, ani szkoły! Mam super klasę <8 dziewczyn: 16 chłopaków> ekstra nauczycieli i mega wychowawcę. W naszej szkole dużo się dzieje, często coś organizujemy, to o czym się uczymy łatwo się przyswaja, a praca z programami graficznymi to sama przyjemność. Wymaga się od nas dużo a zarazem niewiele. Kierunek ma dużo wspólnego z fotografią i pozwala rozwijać również tą dziedzinę.

  O co chodzi w tym profilu?
  Dobre pytanie... Mianowicie pojęcie to jest tak obszerne, że ciężko je zdefiniować. Poligrafia, przygotowanie do druku, grafika komputerowa, cyfrowe technologie, procesy graficzne, technologie multimedialne to podstawowe pojęcia. Dokładny opis co i jak znajdziecie >>TU<<

Cyfrowe technologie graficzne to zajęcia, w czasie których zajmujemy się publikacjami. Decydujemy co i jak ma wyglądać. Dowiadujemy się jak najwięcej o zasadach rządzących światem projektowania w poligrafii.

Przygotowanie do druku <moje ulubione lekcje> Tutaj tak naprawdę zaczyna się prawdziwa zabawa dla grafika komputerowego. Obróbka tekstów, tworzenie grafiki i przygotowanie publikacji do wydania.

Projektowanie procesów graficznych i poligraficznych - poznajemy zasady produkcji w zakładzie poligraficznym, czyli wszystkie sprawy związane ze zaleceniami kienta oraz ogólną pracą w drukarni oraz Uczymy się obliczać koszty wydania publikacji.

Minusy?
Owszem. Przede wszystkim dużo pracy przed komputerem w szkole jak i w domu, a i również w przyszłości w pracy.
Po drugie, trzeba mieć smykałkę do szybkiego ogarniania programów.
Pasowałoby się rówież tym trochę interesować, bo dla kogoś niepowołanego może to wydawać się nudne.

11 komentarzy :

 1. najważniejsze, że Tobie się tam podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z kolei mój wybór zupełnie przypadkowo trafił na technikum ekonomiczne :) Cieszę się, że wybrałam tę szkołę, bo jest świetna. Odpowiada mi w niej wszystko. I ludzie, i nauczyciele, klimat i materiał którego się uczę. Chociaż przyznam, że ostatnio zaczęła mnie ciekawić grafika komputerowa... może jak zdam maturę pomyślę nad czymś takim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja skończyłam ekonomik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem na tym kierunku więc znam go od A do Z :D Aktualnie jestem w drugiej klasie o tym profilu, więc jesli masz jakieś pytania, to wal śmiało :) Dobrze, że wiesz że nie chodzi tylko o grafikę, a także o produkcję, poligrafię, dużo o papierze i drukowaniu. Niektórzy w mojej klasie byli bardzo zdziwieni gdy późno się o tym dowiedzieli. Najważniejsze żeby robić to co lubimy :) Miło że spotkałam osobę, która jest na tym samym kierunku :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie robiłam wyglądu bloga na samych kodach, w szablonie ustawiłam białe tło gadżetów i posta, dodałam wybrane przez siebie tło i zrobiłam nagłówek w gimpie i zapisałam go w png, aby tło napisu było przezroczyste. Napisy z boku też są robione w gimpie i wstawione w formie obrazu. Jeśli chodzi o datę w kółku to też nic trudnego wystarczy wejść tutaj : http://hafija-background.blogspot.se/p/tutoriale.html
  I wybrać sobie odpowiedni tutorial i robić wszystko według wskazówek . :)
  Mam nadzieję, że pomogłam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja miałem iść na ten kierunek, ale zrezygnowałem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O ile pamiętam miałaś wycieczkę do drukarni.. to już wszystko tłumaczy mam na myśli to czemu cię tam zabrano. :D

  http://dorota-nevergiveup.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Za taką ilość chłopaków w klasie chętnie bym się z Tobą zamieniła :) Ja mam ich tylko 6, na 35 osób w klasie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialnie trafilaś, z tego co piszesz to bardzo fajny kierunek :)
  To świetną masz klasę, u mnie bylo 26 dziewczyn i 3 chlopaków. Zawsze jak jest więcej chlopaków, to w klasie jest śmieszniej i aż milo do szkoly chodzić.

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka