Top modelka

    Em - przeciętna nastolatka z kompleksami uczęszcza do liceum, ma zwyczajną rodzinę, wrogów oraz przyjaciół. Jest zakochana w jednym z nich (Christopherze), ale nie daje po sobie tego poznać. Pewnego dnia ulega tragicznemu wypadkowi. Budzi się dopiero po kilku miesiącach w ciele super modelki - Nikki Howard, która miała wypadek w tym samym czasie co ona. O przeszczepie mózgu wie tylko najbliższa rodzina. Dla reszty Em po prostu umarła.
   Dziewczyna musi wykonywać ciężką pracę dla ogromniej korporacji Stark Enterprises, bo w przeciwnym wypadku jej rodziców czeka więzienie. Dziewczyna robi to, co uznaje za słuszne i pomału wciela się w modelkę. Wyprowadza się z domu, bo nie może zbytnio zbliżać się do rodziny i starych znajomych. Nowa Nikki wkracza w nieznany świat. Tymczasem jej wszyscy nowi znajomi zostają poinformowani, że dziewczyna miała wypadek, dlatego też nic nie pamięta. Nic jednak nie wiedzą o przeszczepie. Em szybko się uczy, jednak najbliżsi przyjaciele modelki coś podejrzewają. Samej nie jest jej łatwo przezwyciężyć stare nawyki, a do tego jeszcze spadają jej na głowę problemy Nikki.


    Dziewczyna uczęszcza do swojej starej szkoły jako modelka. Spotyka tam swoją młodszą siostrę i ukochanego Christophera, któremu za wszelką cenę chce uświadomić, że to ona, Em! Niestety nie może się wygadać. Dziewczyna wpada też w nowe kłopoty. Pojawia się brat Nikki, Steven z wiadomością, że ich mama zaginęła. Do tego są w niej zakochani dwaj koledzy po fachu, koleżanka z branży chce się na niej zemścić, a siostra domaga się wyjaśnienia wszystkich zaistniałych sytuacji. Do tego dziewczyna nie może normalnie spędzić świąt z rodziną. 
   Żeby odnaleźć mamę Stevena, Nikki zwraca się o pomoc do Christophera,  a ten żąda od niej w zamian cenne informacje, które pomogłyby mu w zniszczeniu Stark Enterprises. Chłopak chce bowiem pomścić śmierć Em. Po włamaniu się do ich systemu Christopher dowiaduje się całej prawdy o wszystkim i pomaga dziewczynie w odnalezieniu mamy Stevena. Pewnej nocy wpadają oni na trop. Okazuje się, że korporacja Stark coś ukrywa. Ich tajemnicą jest celowe zlikwidowanie prawdziwej Nikki.

   W kolejnej części Em zostaje porwana przez byłego chłopaka prawdziwej Nikki, Brandona. Nie jest jednak sama. Chłopak szantażem zmusił do przebywania w luksusowej willi prawdziwą pannę Howard, jej mamę oraz brata, Stevena. Dziewczyna nie ma innego wyjścia jak przebywać z nim, ponieważ Brandon wymyślił niecny plan: w razie ich ucieczki chciał powiadomić swojego ojca o tym, że prawdziwa Nikki żyje! A wtedy wściekły Stark mógłby stać się jeszcze bardziej niebezpieczny dla przyjaciół i rodziny Em. Sam Brandon jednak nienawidzi swojego ojca i planuje doprowadzić do upadku jego firmy. Jednak z pomocą Em przybywa Christopher. Chłopak chcę ją zabrać z tego miejsca nie tylko ze względu na miłość do niej, ale także by fałszywe brukowce przestały pisać o romansie Nikki i Brandona. Lojalna dziewczyna chce jednak, aby Nikki i reszta poszła z nimi. Chłopak nie zgadza się na to, ponieważ twierdzi, że nie jego interesem jest Rodzina Howardów. Sadzi też, że Em ma problemy z zaufaniem. Ukochani ranią się nawzajem, a tymczasem prawdziwa Nikki żąda zwrotu swojego ciała. Brandon chce spełnić jej prośbę, jednak przyjaciółka i siostra Em przebywające wraz z Christopherem na terenie willi postanawiają działać. Stevenowi udaje się obezwładnić Brandona i wszyscy razem wracają samolotem do domu. Em przekonuje Brandona, że jego ojca pokonać mogą wspólnie, jednak teraz Christopher nie chce im pomóc. Em wraca do życia modelki a Nikki, jej mama i brat chwilowo zatrzymują się u Gabriela Luny, kolegi po fachu Em, który  zna całą historię. Nikki i Gabriel z początku się nienawidzą, ale stopniowo, pomału zakochują się w sobie. Podobnie Lulu i Steven. 
   Pewnego wieczoru Nikki będąca na przyjęciu u Starka dowiaduje się prawdy. Projekt Feniks, w którym nieświadomie brała udział dotyczył nowych laptopów firmy Stark. Komputery miały zainstalowane systemy szpiegowskie i zostały stworzone, by namierzać ładnych i atrakcyjnych, młodych ludzi. Mieli oni zostać zabici na rzecz ohydnie bogatych Biznesmenów, którzy chcieli przeszczepić sobie mózgi do ich ciał. Jednak cała prawda dzięki Christopherowi wychodzi na jaw i Stark zostaje pokonany.

9 komentarzy :

 1. Ślicznie! U mnie ostatni dzień KONKURS!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za takimi filmami. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I wręcz pozorom nie jest to historia typowej lalki barbie, tylko tak jak pisałam mózgową w ciele modelki po przeszczepie mózgu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne, że obserwujemy ^^
  ja już dodałam :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytam książek xd
  Zapraszam ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm... wydaje się być interesujące! Bardzo lubię takie książki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. fajne recenzje :D zachęcają do przeczytania :D

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka