Ostatnio nachodziło mnie na okrucieństwa i krwawe walki. Ale spokojnie poprzestałam tylko na filmach. Spośród wielu dostępnych zmuszona byłam przystosować się do obejrzenia tych wybranych przez mojego tatę - ach te niedzielne seanse. Nie ciekawiły mnie zbytnio tytuły "Riddick", czy "Thor", ale po jakimś czasie się do nich przekonałam.

Stalingrad 

Cóż rzec mogę... Rosja lubiąca wychwalać swoją potęgę nie zawiodła i tym razem. Każdy szczegół, każde bohaterstwo zostało wzniesione i wychwalone ponad rzeczywistość. Film ukazuje jedną z ważniejszych bitew II wojny światowej (dla Rosjan oczywiście). Niemcy usiłują zdobyć Stalingrad, ale dzięki nieuległości ducha sowieckich patriotów zbliżają się do klęski.


Zabić Sekala

Tym razem czesko-francusko-słowacko-polski film dramatyczny. Opowiada o zachłanności i władzy. Według głównego bohatera kto ma władzę, ten ma wszystko. To przekonanie prowadzi go do zguby. Tytułowy Sekal dręczy pół wsi, dzięki temu zyskując nienawistnych wrogów. Truje życie nawet największym przedstawicielom. Nikt mu nie straszny, ale oni knują plan. Zachęcają kowala Barana do zabicia prześladowcy.


Thor

Film fantastyczny, w którym też walki nie brakuje. Tytułowy Thor zostaje wrobiony przez brata, który chce przejąć władzę po śmierci króla i poprzez to wygnany przez ojca, który zabiera mu boskie moce i zsyła na Ziemię. Na naszą planetę zsyła także jego młot, którym szybko interesują się władze i naukowcy. Thor rozpaczliwie szuka wyjścia z sytuacji i swojej przynależności, ale po drodze spotyka kobietę życia. 


Riddick

Zdradzony były żołnierz i więzień, który widzi w ciemnościach walczy o przetrwanie na opuszczonej i zapomnianej planecie. Według śledczych jest bardzo niebezpieczny i dziki. Za Riddicka w całej galaktyce wyznaczono ogromną nagrodę. Gdy na jego ślad wpadają łowcy głów, on dostaje szansę wydostania się ze spalonej słońcem przestrzeni. Chce wrócić do domu - Furii i dzięki temu jest zdeterminowany, silniejszy i bieglejszy w zabijaniu. 


10 komentarzy :

 1. Boję sie rozlewów krwi. To nie dla mnie ;c

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie coś nie dla mnie, ale myślę że istnieje możliwość że po czasie również bym się przekonała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych filmów niestety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Filmów niestety nie kojarzę, aczkolwiek "Thor" wydaje się być ciekawym, możliwe, że skuszę się na niego w najbliższej przyszłości :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bodajże na jakiejś wycieczce z trzech filmów mieliśmy wybrać jeden i właśnie Thor był jedną z propozycji. Jednak większość osób wybrała jakis inny film i na tamten wszyscy poszliśmy. Może jeszcze go kiedyś obejrzę, może...
  Krwawe walki to nie jest coś, co lubię ogladać, ale to jeszcze zależy od tego jak bardzo są krwawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie nie mój gatunek filmów, osobiście preferuję horrory oraz komedie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Thor świetny oglądałam. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooooo,zachęciłaś mnie do obejrzenia Thora ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie kojarzę żadnego filmu oprócz Thora,którego oglądałam nie tak dawno i był świetny! Naprawdę polecam go każdemu,w sumie nigdy nie lubiłam tego typu filmów i nadal nie lubię,ale ten ma w sobie to coś i jest naprawdę godny polecenia! ^^


  bywiska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka