Dobrze, że jesteś

I w końcu zrozumiała, że tak musiało być
Nie było jej dane długie życie
Chciała, aby było ono chociaż szczęśliwe
I wtedy przypomniała sobie co to znaczy uśmiech
Postanowiła zaryzykować, bo co jej pozostało?
Otarła łzy
Postanowiła żyć
I od tej pory zaczęła żyć na nowo
Wzięła głęboki oddech 
Otworzyła oczy
Ożyła

Jej serce zabiło mocniej
W brzuchu latały motyle
Sercem poznawała świat od nowa
Uczyła się go
Nie ograniczało jej obolałe ciało
Ignorowała je
Wyciszyła umysł
Wiedziała, że niedługo stąd odejdzie
Wiedziała, że i tam będzie szczęśliwa

Są takie miejsca, w których wiele ode mnie zależy. Coraz częściej to ja decyduję o ważnych i mniej ważnych sprawach. Wiele osób zaczyna liczyć się z moim zdaniem i bardzo mi się to podoba. Dostrzegam to także w domu, kiedy rodzice pytają mnie o radę lub po prostu biorą pod uwagę mój punkt widzenia. Zawsze mi tego brakowało, bo do tej pory moje poglądy były ignorowane i brane za "dziecinne". W szkole także mogę o większości decydować i nie tylko o tym, jak będą wyglądać moje oceny i zachowanie. Moje stosunki z rówieśnikami i nauczycielami są na tyle dobre, że czasami udaje mi się być na całkiem wysokim poziomie. Czy wyrobiłam sobie autorytet? Chyba nie.. Prędzej chodzi o szacunek. Miło czasem wracać ze szkoły z samymi facetami i rozmawiać na typowo męskie tematy. Co z tego, że ludzie się na nas dziwnie patrzą, kiedy nie mogę przestać się śmiać. Miło czasem zostać zadźganą długopisami, a wszystko dla poprawy humoru. Miło na przywitanie zostać potarganą za włosy i miło być pożegnaną tekstem "do zobaczenia Maleńka", albo po prostu "hej Monia". Miło kiedy ktoś doceni moje wysiłki i powie "dobra robota". Miło, kiedy ktoś będzie razem ze mną śmiał się z mojej głupoty i stwierdzi, że większego optymisty jeszcze nie widział. A później uśmiechnie się na mój widok i powie, że takich osób ja ja powinno być więcej. Takie sytuacje sprawiają, że człowiek nabiera pewności siebie. Wiem, że nie jestem im obojętna i że mnie akceptują taką, jaką jestem. Wiem, że mam wpływ na relacje z innymi ludźmi. A najlepsze jest to, że w końcu mogę sama o sobie decydować. 

A wy co dostaliście na mikołajki? ^.^

- Złapcie się za ręce i powtórzcie za mną: Dobrze, że jesteś. 

- Dobrze, że jesteś. - powtórzyli wszyscy chórem. Staliśmy tak w kółku i patrzyliśmy na siebie ze zdziwieniem, po czym salę wypełnił gromki śmiech.Bo problem tkwi w tobie. Tylko od Ciebie zależy jak patrzą na Ciebie inni, jak będzie wyglądać Twoja przyszłość, jakie będą Twoje relacje z ludźmi, czy Ci się uda, czy nie, czy się poddasz, czy będziesz walczyć. Hej, Ty! Tak, Ty. Przestań być z siebie niezadowolona. Jesteś idealna. Przestań marzyć o tym by wyglądać, jak ktoś inny, lub chcieć by lubiano Cię jako kogoś innego. Przestań starać się, by zdobyć kogoś kto ciągle Cię rani. Przestań nienawidzić swojego ciała, swojej twarzy, osobowości - kochaj je. bez tych szczegółów nie byłabyś sobą. Uśmiechnij się i bądź szczęśliwa. A jeśli ktoś będzie miał Ci za złe Twoje szczęście, wystaw w powietrze środkowy palec! Powiedz: Pieprzyć to. Moje szczęście nie będzie zależeć od kogoś innego, jestem szczęśliwa taka, jaka jestem. Kocham swoje niedoskonałości. One tworzą mnie, ja jestem całkiem zajebista.
Mając taką pewność siebie, jesteś w stanie góry przenosić. Największe problemy rozwiążesz skinieniem palca. Życie nigdy nie było proste, ale jednak czasem jest sprawiedliwe i jeżeli teraz masz pod górkę, to później na pewno z tej górki zbiegniesz lekkim krokiem. Po prostu musisz uwierzyć, że to, co robisz jest dobre, a nikt nie będzie Ci wstanie wmówić, że jesteś nic nie wartym człowiekiem. 
"Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia"

15 komentarzy :

 1. Aw, co rzecz na taką potężną dawkę optymizmu?
  Ciekawy wydaje mi się ten fragment ze ,,złapcie się za ręce". Myślisz, że takie coś udałoby się w życiu, że ma sens zrobienie tego z przyjaciółmi? Czy to nie jest tak oczywiste, tak naturalne, ze mówienie o tym to wręcz zaniżanie wartości przyjaźni? Prawdziwa przyjaźń nie musi dużo mówić o przyjaźni, to się po prostu wie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby nie było wątpliwości, opisywałam zaistniałą sytuację. To wydarzyło się naprawdę na lekcji religii. I nie chodziło tu o jakiekolwiek udowadnianie przyjaźni, bo wszystkich w klasie przyjaciółmi nazwać nie mogę... W każdym razie mega zaskoczyło mnie to, kiedy tacy zatwardziali i zgorzkniali cwaniacy uśmiechnęli się do siebie :) Zresztą, czy nie cudownie jest czasem usłyszeć coś takiego, tak po prostu?

   Usuń
 2. "Bo problem tkwi w tobie. Tylko od Ciebie zależy jak patrzą na Ciebie inni, jak będzie wyglądać Twoja przyszłość, jakie będą Twoje relacje z ludźmi, czy Ci się uda, czy nie, czy się poddasz, czy będziesz walczyć. "
  Uwielbiam Cie dziewczyno !;)

  OdpowiedzUsuń
 3. to było piękne..Aż mam ochotę "odgapić" i zrobić to ze swoją klasą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na Mikołajki dostałam skarpetki :D No i słodycze i takie tam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Problemem jesteśmy my sami i tu masz rację :) Nie nikt z zewnątrz, po prostu my. Chyba dlatego tak ciężko jest się do tego przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się w pełni z tym, że różne są punkty widzenia i każdy z nich warto uwzględnić :) Ale niestety w życiu nie jest tak, że wszystko zależy od nas... Jasne, mamy wolną wolę i możemy o sobie decydować, ale zazwyczaj w kontekście sytuacji w jakie wepchnie nas życie ;)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne prezenty,, zwłaszcza plecak. Cudowny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się! Lubię czytać twoje posty, fajnie się zaczynają i zawsze mają jakiś sens :) Końcówka dzisiejszego jest fantastyczna :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 9. Saint Nicolas forgot about me completely this year...but fortunately Santa Lucia remembered me and I got a bag and a lipstick....we girls got to stick together!

  love your gifts:)

  http://modaodaradosti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Dostałaś super rzeczy! Ja kiedyś dam na bloga na zdjęciach :)
  Temat postu super ♥ Ludzie są dla ludzi!

  OdpowiedzUsuń
 11. Optymizm leży w naturze każdego człowieka. Niestety jednak jest bardzo głęboko zakopany. Czasami takim ludziom trzeba pomóc i np. poprzez takie wpisy zarażać pogodą ducha :)

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka