Słoik szczęścia

Łamał się jej głos, łzy napływały do oczu 
Czasem nie radziła sobie przy nim
Bez niego było gorzej
To szczęście mieć przy sobie takiego człowieka

Jest tylko jedna rzecz na świcie wobec, której mogę być szczera. Nikt nie wie o jej istnieniu i pewnie jeszcze długo tak pozostanie. Wolę tą rzecz zniszczyć niż pokazać niepowołanej osobie. Rzecz ta to doskonały przyjaciel na wyciągnięcie ręki. Sięga się po nią szczególnie w złych chwilach i wylewa się tam wszystko, co w duszy siedzi. Znajduje się tam wszystko to samo, co w moim sercu, a tego tak naprawdę nikt nigdy nie odkryje. 

Tak, jestem kobietą i co z tego? Tak, jestem słabsza, ale nie bezsilna. Tak, wielu rzeczy nie umiem, ale to nie znaczy, że do niczego się nie nadaję. Tak, często mi się coś nie udaję, ale to nie znaczy, że trzeba mnie wyręczać. Tak, ja też się czasem smucę, ale to nie znaczy, że trzeba mnie fałszywie pocieszać. Tak, ja też mogę być smutna.
"Na czym polega Słoik Szczęścia?
Przez cały rok, każdego dnia, zasiadasz na chwilę wieczorem przed skrawkiem kartki i zapisujesz najszczęśliwszy moment danego dnia. To nie musi być nic dużego, widocznego, a drobnostka, która sprawiła, że przez cały dzień mieliśmy dobry humor, albo poprawił się on nam dopiero wieczorem. Nawet w smutne, pozornie nieobfitujące w szczęśliwe momenty dni można dostrzec coś pozytywnego, co się nam wydarzyło. I to zapiszmy. Po 52 tygodniach, 365 dniach otwierasz Słoik Szczęścia i czytasz i... oczom nie wierzysz. W życiu liczą się drobne chwile, o których zapominamy. Pomóżmy sobie o nich pamiętać."
Akcja powstała na facebooku. Aby wziąć udział w wydarzeniu -> klik

20 komentarzy :

 1. Bardzo mi się spodobała ta akcja. Na pewno wezmę w niej udział.
  Może wzajemna obserwacja? Napisz u mnie.
  http://alia-natalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o akcji i długo myślałam czy się na to zdecydować i wciąż myśle ale w sumie to dobry pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do American Horror Story to oglądałam 3 sezon i kilka odcinków 4, bardzo fajny serial chociaż zupełnie inny od tych zwyczajnych amerykańskich produkcji.

   Usuń
  2. Też właśnie skończyłam oglądać 3 sezon! Jest zdecydowanie najlepszy! :) Poleca m też drugi, jeżeli nie oglądałaś :)

   Usuń
 3. Fajny pomysł. Rzeczywiście po roku otworzenie słoika szczęścia musi być niesamowite- tyle pozytywnych chwil! Zastanawiam się, czy nie spróbować czegoś takiego... czemu nie? Chociaż ja bym chyba zapisywała to po prostu w jakimś ,,zeszyciku szczęścia";)
  Pamiętam, że była taka zabawa blogowa ,,Pozytywnie"- przez tydzień każdego dnia wypisywało się ze trzy pozytywne wydarzenia. Teraz, jak widać, rozwinięto to na o wiele większą skalę:)
  Pozdrawiam ciepło!
  Pola

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł, muszę nad nim pomyśleć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy pomysł, już parę razy widziałam na blogach, może to jest jakiś pomysł żeby zacząć takie coś robić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. co roku ludzie proponują taki słoik szczęścia! a ja zawsze myślę, że przez cały rok, to by mi się nie chciało tych karteczek pisać, w sensie, że któregoś dnia bym nie napisała karteczki, następnego też nie i kolejnego nie i pewnie do końca roku by już tak zostało, ale myślę, że przez jeden miesiąc w 2015 zrobię sobie słoik - jeden miesiąc to też dużo!

  jesteś kobietą, a każda kobieta jest silna, tylko nie każda jest tego świadoma, plus często kobiety o swojej sile dowiadują się dopiero w trudnych sytuacjach! :)

  wcale to nie brzmi głupio w ustach nastolatki :) pracuję z dziewczyną, która ze swoi mężem jest od 16 roku życia, a jest już po 30 i w sumie to już więcej w swoim życiu z nim jest niż z nim nie była :) więc takie rzeczy się zdarzają - i tego Wam życzę! :* cieszę się, że Twoja historia dobrze się skończyła! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy pomysł :) trzeba cieszyć nawet z każdej drobnostki

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawy pomysl!
  jeśli możesz to poklikaj w kliki w poście u mnie! :)
  http://panmalofel.blogspot.com/2015/01/miley-cyrus-reebok-classic.html

  OdpowiedzUsuń
 9. To ważne, żeby umieć sobie tak powiedzieć: tego nie potrafię, w tym jestem kiepski, ale za to w tym czuję się świetny. Dzięki temu nie szarpiemy się z życiem i realnie oceniamy samych siebie :) Masz prawo być smutna, ale obyś za często z tego prawa nie miała ochoty korzystać! Tego Ci życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha! A pomysł ze słoikiem - genialny! :D

   Usuń
 10. widziałam tą akcję na fejsie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Słoik szczęścia to bardzo fajny pomysł :)
  Ja w tym troku zrobiłam sobie słoiczek radości, spontaniczności i uśmiechu i każdego dnia pisze rzecz, która mi się przydarzyła a jej nie planowałam, bo wyszła sama z siebie bądź dowiedziałam się o tym w ostatniej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo to również ciekawy pomysł chociaż ja do mojego słoika szczęścia wrzucam również takie karteczki :)

   Usuń
 12. Robiłam podobny słoik w zeszłym roku, ale rok okazał się strasznie smuty i przykry dla mnie więc w połowie roku zrezygnowałam

  OdpowiedzUsuń
 13. Słaba nie oznacza bezsilna ;)

  Fajna akcja z tym słoikiem, jednak ja nie jestem konsekwentna i nie będę tego realizowała :) Raczej zapisuję miłe momenty w pamiętniku ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja przez cały 2014 zapisywałam wszystko na kartce przyklejonej do wewnętrznej strony drzwiczek mojej szafy tak,aby nikt tego nie zauważył :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Rewelacja!!! Muszę to zrobić!

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka