Filmowo #2

Tym razem miałam okazję oglądać niezliczoną ilość komedii. Do opublikowania wybrałam tylko 4, które w jakiś szczególny sposób zapadły mi w pamięć. Postawiłam na reżysera Quentina Tarantino i jego dwie spektakularne produkcje, oraz polskie średnio stare filmy. 

Bękarty Wojny

Ciekawa koncepcja wojennego ataku na Hitlera. Tym razem to we Francji oddział Amerykanów Żydowskiego pochodzenia planuje spisek. Nie obeszło się bez strzelania i komplikacji. Krwawe potyczki to specjalność Tarantino. Reżyser umie ubrać to w humor, jednak film strasznie długo mi się ciągnął. Miałam do niego kilka podejść, aż w końcu obejrzałam go w całości. To dlatego, że filmy są bardzo długie. Wielkim plusem jest oprawa graficzna. Zwykle w filmach wojennych nie ma typograficznych urozmaiceń. Tutaj takie występują. Mimo, iż nie jest to typowa produkcja o wojnie, to jestem tym aspektem mile zaskoczona. 

Django

Western o murzynach? Jasne, czemu nie. Nieograniczona wyobraźnia reżysera i tym razem przejawia się w oryginalnej fabule i niebanalnym poczuciu humoru. Nie każdy będzie się z tego śmiał, ale sceny zawarte w tej produkcji dla mnie były genialne! Jak zwykle obowiązkowym elementem były mega krwawe potyczki, ale kluczowym elementem było wyeliminowanie rasizmu. Co prawda czarnoskóry bohater był ważnym elementem, ale moim zdanie został źle ukazany.

Poranek Kojota/ Chłopaki nie płaczą


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Oba filmy tego dowodzą. Obie produkcje oprócz tego łączy bardzo wiele.  Aktorzy, a przede wszystkim wspólny reżyser. Oglądałam je w bliskim odstępie czasu i niektóre sceny mi się zatarły. Oba jednak to genialne polskie komedie przy których niejeden się uśmiał. Podobny styl i nawet fabuła bardzo do siebie zbliżona, a mimo wszystko każdy z nich ma w sobie coś "innego", wyjątkowego. 

11 komentarzy :

 1. Pierwsze dwa filmy oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wybrałaś same genialne filmy :) mam podobne zdanie na ich temat :p

  OdpowiedzUsuń
 3. jeeej jak dawno mnie tutaj nie było! A tu takie zmiany! Jestem pełna zachwytu :) Dosłowna inspiracja dla czytelników :) Powodzenia i zapraszam do siebie :) buziaki!

  nicoolblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałam żadnego filmu z tych co pokazałaś, ale chętnie obejrzę "Chłopaki nie płaczą" jak tylko znajdę chwilkę wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam jeszcze tych filmów :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuje za obserwuję, równie obserwuję !

  OdpowiedzUsuń
 7. Hello I'am Chris From France!!
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  Imperative to follow our blog to validate your registration.Thank you for your understanding
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  ****************

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej. Żadnego nie oglądałam! ;C

  OdpowiedzUsuń
 9. znam tylko chłopaki nie płaczą - klasyk, uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka