Warszawa

Tydzień temu w piątek rzeszowska Siemacha zawitała na warszawskie salony. Cóż rzec mogę o naszej stolicy? Hmm... troszkę się zawiodłam. Miałam nieco inne wyobrażenie naszej Wawy. Najbardziej odrzucały mnie piękne klasyczne budynki pomieszane z wieżowcami i obskurnymi blokami. Wyglądało to tak nijak. Mogłyby zostać tylko stare budynki. Najładniejszym miejscem tam moim zdaniem jest Starówka - piękne kolorowe kamienice, dużo przestrzeni, ślepe uliczki biegnące w dół. 

Dużo zwiedzaliśmy. Bywało, że do schroniska wracaliśmy około 23. Zaliczyliśmy Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Starówkę, Złote Tarasy, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w zaledwie niecałe trzy dni! Na dobry koniec wycieczki spóźniliśmy się na autobus powrotny. Takie nasze szczęście... ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! W zamian szarpnęliśmy się metrem ;) W zawrotnej prędkości znaleźliśmy się już po drugiej stronie miasta. Tym razem na autobus wyszliśmy duużo wcześniej i z dwugodzinnym opóźnieniem wróciliśmy do Rzeszowa. 

Dlaczego w Rzeszowie wychodzi się na pole, a w Warszawie na dwór? 
Bo Rzeszowiacy są już na dworze, a Warszawiacy dopiero na niego wychodzą! 
:D 

13 komentarzy :

 1. W Warszawie jestem na co dzień, więc w sumie ciężko mi ją obiektywnie ocenić - jest wiele miejsc, które mają w sobie mnóstwo uroku, ale nie ukrywam że pędząc co rano do pracy średnio zwracam na to uwagę. Niemniej jednak lubię to miasto, bo ciągle coś tu się dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Starówka, ogólnie rzecz biorąc, w każdym mieście jest najlepszą częścią miasta :D Niestety, Wawy nie pamiętam za dobrze, byłam tam jako dzieciak i wyglądała wtedy ciut inaczej...Czy spod Syrenki wciąż leje się woda? Mnie te nagłe przypływy nieźle zaskoczyły :D pamiętam też Łazienki (nie byliście w nich??) które były chyba najpiękniejsze, serio!

  OdpowiedzUsuń
 3. starówka jest cudowna! widać, że fajnie się bawiliście :) buziaki

  nicoolblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. byłam w Warszawie całkiem sporo razy i zawsze mi się podobało. mozna ponarzekać na te pomieszanie piękna budynków ze zwalistoscia bloków, ale gdyby miasto sie nie budowało, nie rozwijało to by było kiepsko... a rozwój przyciąga do siebie ludzi.
  muzeum powstania warszawskiego to bomba <3 moje ulubione warszawskie
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio w Warszawie byłam w wakacje :) Zwiedziłam tylko dworzec :D

  OdpowiedzUsuń
 6. do Warszawy często jeździłam jako dziecko..teraz już nic nie pamiętam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. widzę, że sporo fajnych miejsc zwiedziliście :) - musze kiedyś w końcu zwiedzić stolicę :)
  ładne zdjęcia

  p.s. na przyszłość nie zostawiaj mi adresu, bo ja wchodzę po profilach

  OdpowiedzUsuń
 8. w sumie to jeszcze w warszawie nie byłam hehe

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłam w ten weekend w Warszawie :) Jest fajnie, aczkolwiek nagle wieżowiec, a zaraz obok niego jakiś rozpadający się budynek bez okien - dziwnie to wygląda :D

  OdpowiedzUsuń
 10. W Warszawie byłam tylko przejazdem gdy byłam małym dzieckiem, chętnie bym się przekonała na własnej skórze jak tam jest.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warszawa ma i brzydsze i ładniejsze miejsca jak każde miasto ;) ja po ostatniej wizycie u siostry polubiłam Wawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. ja tam lubię Warszawę ;)

  w Lublinie też wychodzi się na dwór ,a nie na pole ;D

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz tutaj = 1 komentarz na Twoim blogu!
Dziękuję ♥

Create your space © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka